Nacházíte se: Úvodní stránka > Asie > Letenky do Malajsie

Letenky do Malajsie

Letenky Malajsie. Letecky do/po Malajsii

Turisté z České republiky se do Malajsie dopravují téměř výhradně letecky. Občas to vezmou přes pozemní hranici z Thajska, Indonésie nebo Bruneje, ale i do těch zemí se před tím z Evropy přepravují letecky. Letenky do jihovýchodní Asie tedy zajímají v podstatě každého návštěvníka Malajsie odkojeného Vltavou.

Leteckým spojům a letenkám do Malajsie je proto věnována tato informační stránka. Pokud vás podrobnosti jak se dostat letecky do Malajsie a o vnitrostátní letecké přepravě v Malajsii nezajímají a chcete si hned objednat levné letenky do Malajsie pak můžete rovnou přejít na : letenky levně

Malajské letecké společnosti

Národní letecký dopravce Malaysia Airlines (MAS) má leteckými linkami pokryto mnoho zemí světa se pravidelně zařadí vysoko v hodnocení kvality leteckých služeb. Low-cost dopravce AirAsia a její sesterská společnost AirAsia X, nyní pokrývají stále se rozšiřující množství destinací, včetně Austrálie, Číny, Kambodže, Hong Kongu, Indie, Indonésie, Laosu, Macaa, Nového Zélandu, Filipín, Singapuru, Srí Lanky, Thajska, Myanmaru a Vietnamu.

Letiště v Malajsii

Většina mezinárodních letů přistává na mezinárodní letiště Kuala Lumpur (KLIA) (IATA: KUL | ICAO: WMKK). Pozor lety AirAsia používají LCC terminál, který je po silnici vzdálen 20 kilometrů od hlavního terminálu KLIA.

Letiště Sultan Abdul Aziz Shah Airport (IATA: SZB | ICAO: WMSA) v Subang blízko Kuala Lumpur je často využívané pro chartelové lety a turbovrtulová letadla regionálních leteckých společností Firefly a Berjaya.

Vyznamnějšími regionálními letišti jsou jsou Kota Kinabalu (Sabah), Kuching (Sarawak), Penang, Langkawi a Johor Bahru.

Hodně větších malajských měst má letecké spojení s Singapurem (převážně zajišťují Firefly nebo AirAsia). Berjaya Air provozuje lety ze Singapuru do populárních potápěčských destinací Tioman a Redang.

Letecké spoje v Malajsii

Zejména díky nízkorozpočtové letecké společnosti AirAsia je Malajsie doslova protkána sítí levných leteckých linek. Tyto vnitrostátní lety začínají na akčních cenách na 9RM. Na tuto nízkou cenu se dostanete samozřejmě jen pokud letenky rezervujete s dostatečným předstihem.

Možnost levné letecké vnitrostátní přepravy je ostatně v Malajsii nutností. Jak jinak by se dalo prakticky a rychle dostat z malajské pevniny na ostrov Borneo? I v rámci samotného Bornea jsou některá místa rozumně dostupná v podstatě jen letadlem.

Špatné ceny pro vnitrostátní lety nemá ani státní dopravce Malaysia Airlines. Na výhodné ceny se ale dostanete jen pokud si letenky objednáte přes internet a s dostatečným předstihem. Připomínám že výhodou letecké společnosti Malaysia Airlines je bezesporu vyšší komfort služeb.

Firefly (prakticky odnož Malaysia Airlines) provozují síť leteckých linek, jejichž centrum se nachází na ostrově Penang. Firely létají ovšem i z Subang (Sultan Abdul Aziz Shah).

Berjaya Air letají malými turbovrtulovými letadly z Kuala Lumpur a Singapuru na jejich vlastní letiště na ostrovech Pangkor, Redang a Tioman. Ceny mají hodně vysoké (od RM214 plus poplatky jedna cesta), ale do některých destinací jsou jejich letadla tím nejrychlejším a pohodlnějším způsobem dopravy.

Na Sabahu a Sarawaku působí letecká společnost MASWings, která provozuje turbovrtulová letadla, která vzdušně spojují vnitrozemí ostrovů s městy na pobřeží. (MASWings převzal tyto venkovské linky po FlyAsian Express v říjnu 2007.)

Informace o levných letenkách a pravidelně uveřejňované tipy týkající se letecké přepravy
(nejen do Malajsie) najdete například na webu JakNaLetenky.cz v sekci Malajsie.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Reagovat