Nacházíte se: Úvodní stránka > Afrika > Djerba – hotel Les Dunes

Djerba – hotel Les Dunes

Je tomu přesně rok a den, kdy jsem měla tu možnost navštívit tento příjemný kus neevropské země. Zájezd jsme jako obvykle vybírali stylem hop nebo trop skutečně v last minute.

Nebudu zde raději sáhodlouze popisovat naše peripetie ohledně ubytování. Původně jsme kýženou dovolenou měli trávit v hotelu Mariqueen. Ještě teď se mi ježí chlupy, vzpomenu-li si, co všechno jsem si na webových diskusích podobných této, přečetla za recenze. Hotel se prodává, personál končí, služby hrozné…atd. Mimochodem někde jsem četla, že nyní by ho měla vlastnit Sunny Days, nevím, co je na tom pravdy. Nakonec nám cestovní kancelář den před odletem volala, že budeme ubytováni v hotelu Les Dunes.

Odlétali jsme okolo desáté hodiny ranní s Tunis air. Kdo nezažil rozdíl mezi ČSA a tuniskými aerolinkami, nechť se připraví na trošku jiný, řekněme uvolněnější, způsob přístupu k práci. Nemluvě o rozčarování, že alkohol není na palubě podáván zdarma. Naštěstí poučeni z předchozích nezdarů, byli jsme vybaveni vlastními železnými zásobami. Let trval cirka přes dvě a půl hodiny.

Co říci k ubytování? Myslím, že obrázek hotelu mluví za vše. Jeden bazén větší, kus dál brouzdaliště pro děti, plus jeden bazén krytý. Aqua gymnastika probíhala tuším každý den okolo desáté pod vedením sličného animátora. Na požádání vám v recepci zapůjčí náčiní k ping pongu, tenisu či mini golfu. Dopoledne byla též u bazénu moderována jedním z animátorů skupinová zábava. (házení šipek na terč, obíhačka a jiné) Novinkou pro nás též byly zábavné večery, které probíhaly převážně ve francouštině. Vzhledem k tomu, že nikdo z nás touto řečí nevládne a k organizované zábavě cítíme jakési antipatie, absolvovali jsme toto představení bezmála dvakrát. Podotýkám, že notně posilněni místním „šráb áchmed“ (červené víno).

Co se týče jídla – platili jsme polopenzi – nikdo z nás si nijak výrazně nestěžoval. Pravdou je, že vařená vajíčka k snídani byla spíše předmětem sázek než samotné snídaně, ale co, i mistr tesař se někdy utne…Výběr byl pestrý, od ryb, hranolek až po místní speciality. Sladkostí, ovoce i zeleniny dostatek. Být tam ještě týden, asi by bylo vhodné zajít za kuchařem a vysvětlit mu, že existuje i jiné koření, ale chuťové pohárky během pobytu zásadněji nestávkovaly.

Krom povalování se u bazénu na lehátkách, kterých je zde poměrně dostatek, vydali jsme se tu a tam i na pláž. Nachází se asi sedm minut vlažné chůze po asfaltové silnici. Cestou lze nezřídka zahlédnout pasoucí se velbloudy na bůhví čem. Musím říct, že jsem nečekala nic moc extra po načerpání pár informací o stavu pláží ještě před odletem. Ovšem v tomto mne ostrov Djerba taktéž příjemně překvapil. Nevím, zda to bylo štěstí či náhoda, přesto musím dát celkovému vzhledu pláží vysoké hodnocení. Téměř celý pobyt o nějakých řasách nemohla být řeč. Až k závěru pobytu vyskytla se na moři bouře a druhý den byla pláž i moře plné. Vzhledem k brzkému odletu nemohu podat fundovanou zprávu o vztahu djerbanů k čistotě a kráse uklizeného. Na pláži si samozřejmě můžete zkusit let na padáku za lodí (doporučuji), jízdu za člunem na pneumatikách, let po vodě na banánu, a to doslova (doporučuji jen otrlejším).

K výletům mohu říci jen toliko, že jsme se jich skupinově nezúčastnili. Rozhodně se taxíkem vydejte na místní trhy – v životě jsem neviděla tak obchodu chtivé maniaky. Cenu, kterou vyřkne, zmenšete tak osmkrát a začněte smlouvat. Buďte tvrdí a nelítostní – vězte, že je to hra bez které to nejde a toho snědého muže, co div nebrečí, to vlastně baví. Nic nedejte na jeho úpěnlivé výkřiky: bankrot!, ty bandita! Uvidíte, že nakonec ustoupí (nejste-li skutečně pod jeho nákupní cenou) a je ochoten pro získání zákazníka udělat cokoliv – třeba vás i pronásledovat po tržišti.

Strávili jsme zde velmi příjemných deset dní. Dodnes vzpomínáme na popíjení místního vína v restauraci s výhledem na pláž a moře a pojídání výborných lasagní. Chcete-li přivonět k atmosféře Tunisu, Djerbu mohu s klidným srdcem doporučit.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Reagovat